here conclusion on research paper essay help i can write essays for scholarship essay writing about my house help with my accounting assignment help resume writing site quotations for essay college life law school personal statement help for medical school best man speech writing services dissertation writers in ghana accra ghost writer academic papers on corporate custom essay writer for 8 per page online essay writing of internet
lithuanian

Veiklos strategija ir programos

Patvirtinta:

2010 m. gegužės mėn. 2 d.
Prezidentas Č. Staišiūnas
Gen. Sekretorius A. Vilčinskas


LIETUVOS GREITOJO ČIUOŽIMO ASOCIACIJA 

GREITOJO ČIUOŽIMO TRUMPUOJU TAKU 

STRATEGIJA   2010 – 2020 M.

www.speedskating.lt


APIE GREITOJO ČIUOŽIMO TRUMPUOJU TAKU PLĖTOTĘ

Apie

Greitasis čiuožimas trumpuoju taku – lenktynės ratu specialiomis pačiūžomis ledo ritulio aikštelėje (Lietuvos sporto enciklopedija. LSIC.2010 Vilnius). Šiuo apibrėžimu pasakoma, jog nereikia jokių kitų specialių sąlygų, nes tinka originalių išmatavimų ledo ritulio aikštelė. Visuose didžiuosiuose miestuose bei rajonuose veikia dirbtinio ledo čiuožyklos. Esant palankioms oro sąlygoms ledas išliejamas ant tvenkinių, ežerų ir gyvenamuosiuose kvartaluose esančiose aikštelėse. Čia čiuožia vaikai bei jaunimas, o vyresniojo amžiaus žmonės sveikai leidžia laisvalaikį. LGČA turi savo puslapį internete (www.speedskating.lt), kur informaciją suranda jau sportuojantys ir jų tėveliai, bei besidomintys šia sporto šaka.

VIZIJA

Tikimės, kad Lietuvoje bus apie 10 sporto klubų ir 4 sporto mokyklos plėtojančios šią sporto šaką tiek didelio meistriškumo, tiek ir masiškumo, t.y. sporto visiems lygiuose.. Dirbs 10 visuomeninių ir 5 etatinių trenerių. Bus paruošta 10 teisėjų iš kurių 3 turės tarptautinę kategoriją ir galės teisėjauti ne tik mūsų šalyje, bet ir tarptautinėje arenoje. Turėdami palankias sąlygas darbui namuose, mūsų sportininkai pasieks daugybę aukštų rezultatų Lietuvos ir tarptautinėse greitojo čiuožimo varžybose.

MISIJA

Sudaryti sąlygas vaikams ir jaunimui užsiiminėti čiuožimo sportu ir siekti masiškumo bei aukštų sportinių rezultatų, taip plėtojant šorttreką mūsų šalyje.

SITUACIJOS ANALIZĖ

PRIVALUMAI:

Čiuožimas mūsų šalyje yra perspektyvi sporto šaka, kadangi treniruotės bei varžybos vyksta dirbtinio ledo čiuožyklose, nepriklausomai nuo metų laiko ir gamtinių oro sąlygų. Tai yra labai svarbus privalumas lyginant su dauguma kitų žiemos sporto šakų sąlygomis. Šiuo metu šalyje yra 8 uždaros dirbtinio ledo čiuožyklos: Vilniuje – 2, Elektrėnuose – 1, Mažeikiuose – 1, Klaipėdoje – 1, Kaune – 2, Šiauliuose - 1. Artimiausiu laiku uždaros ledo arenas numatoma pastatyti: Panevėžyje, Alytuje, Ignalinoje.

Čiuožimas gali būti skirtas: vaikų užimtumui, sveikatingumui, aukštų sportinių rezultatų siekimui bei nusikalstamumo prevencijai.

LGČA rengia eilę masinių varžybų žiema su pačiūžomis, vasara su riedučiais, kuriose gali startuoti visi norintys. Lietuvos čiuožėjai turi galimybę atstovauti Lietuvai: Jaunimo žiemos OŽ, Pasulio jaunimo čempionatuose, Europos taurės, žiemos OŽ, Pasaulio, Europos čempionatuose ir kitose tarptautinėse varžybose.

Mūsų sportininkams sėkmingai staruojant tarptautinėse varžybose gausu vaikų, norinčių lankyti čiuožimo užsiėmimus.

Lėšos sporto šakos plėtojimui yra gaunamos iš: Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU), Lietuvos asociacijos „Sportas Visiems“, KKSD , LOSC, Vilniaus m. savivaldybės ir remėjų. Prieš keletą metų, pagarėjus šalies ekonomikai, didėjo galimybė plėtoti šią sporto šaką, kadangi atsirado platesnės galimybės sporto organizacijoms daugiau lėšų skirti ledo arenos nuomai. Kai kur tas išliko iki šių dienų. Džiugu, kad sudaryta daugiau sąlygų sportuoti vaikams iš asocialių šeimų.

Čiuožimo sporto plėtrą palaiko: KKSD, LTOK, Lietuvos asociacija „Sportas Visiems“, LSFS. Ypač daug dėmesio šios sporto šakos plėtrai Lietuvoje skiria ISU.

TRŪKUMAI:

Greitojo čiuožimo trumpame take sporto šaka nėra įtraukta į strateginių žiemos sporto šakų grupę, todėl miestuose ir rajonuose yra sudėtinga įvesti trenerių etatus ir atidaryti grupes sporto mokyklose.

 • Nepakankamas finansavimas.

 • Nėra tinkamos bazės (ledo rūmų).

 • Trūksta kvalifikuotų trenerių.

 • Trūksta specialaus inventoriaus ir aprangos.

 • Miestų, rajonų sporto skyriai pasyviai reaguoja į naujos sporto šakos vystymą.

 • Kadangi ši sporto šaka Lietuvoje savo veiklą vykdo tik 7 metus, visuomenė nėra pakankamai informuota apie greitojo čiuožimo trumpame take esmę.

TOLIMIAUSI TIKSLAI:

 • siekti , kad būtų pastatyti specializuoti ledo rūmai;

 • paruošti sportininką (-us) žiemos OŽ.

 • surengti Lietuvoje Europos greitojo čiuožimo trumpame take čempionatą.

ARTIMIAUSI TIKSLAI:

 • paruošti sportininką Jaunimo Olimpinėms žiemos žaidynėms.

 • paruošti sportininką (-us) žiemos OŽ.

 • siekti, kad miestuose ir rajonuose, kuriuose yra dirbtinio ledo arenos, dirbtų

 • kvalifikuoti čiuožimo treneriai;

 • rengti masines čiuožimo šventes miestų rajonų ledo arenose;

 • skleisti visuomenei kuo daugiau informacijos apie čiuožimą;

 • kasmet rengti tarptautines čiuožimo varžybas;

 • kasmet ruošti čiuožimo trenerių seminarus- praktikumus;

 • kasmet ruošti čiuožimo teisėjų seminarus;

 • ugdyti sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus;

 • kartu su Lietuvos studentų ir moksleivių kūno kultūros ir sporto centru kuo daugiau darželinukų bei pradinukų sudominti čiuožimo sportu ir atrinkus gabiausius vaikus įtraukti į treniruočių procesą;

 • siekti, kad mūsų sportininkai sistemingai gerintų rezultatus tarptautinėse varžybose.

PASIEKTŲ REZULTATŲ ANALIZĖ IR ATEITIES

PERSPEKTYVOS


2006-2010 m. REZULTATAI

Apžvelgę keturių metų rezultatus (Priedai), galime teigti, jog rezultatai kasmet gerėjo. Geriausius rezultatus parodė Agnė Sereikaitė, Europos taurėje pasiekusi ir išlaikiusi vicečempionės vardą savo amžiaus grupėje. Vienos svarbiausių varžybų iki šiol mums buvo Europos žvaigzdžių taurė, kur kiekvienoje amžiaus grupėje iš visos Europos gali dalyvauti tik 8-ni stipriausieji čiuožėjai. Šiose varžybose čempionės vardą Agnė iškovojo 2010 m. Visgi norime pasidžiaugti jog savo amžiaus grupėse mūsų sportininkai minėta Agnė, Laura Kurilaitė bei Paulius Glušinas užima vietas pirmąjame dešimtuke. Nuo jų neatsilieka ir porą metų tarptautinėje arenoje besirodantys Salvijus Ramanauskas ir Deividas Chmylka. Jie taip pat yra pajautę pergalės skonį. Tačiau tikrai tikime, jog rezultatai būtų absoliučiai visų sportininkų aukšti, jei būtume galėje treniruotis ant ledo visą sezoną. Sportininkai daugiausia treniravosi su masiniu čiuožimu, taip menkindami savo pasiruošimo lygį bei rizikuodami savo sveikata.

Sportininkų aukštus pasiekimus nulemė didėjantis varžybų skaičius, Stipri konkurencija, tarptautinės stovyklos su geriausiais treneriais, sportininkų (ir tėvelių) bei trenerių noras siekti pergalių.

Šalia didelio meistriškumo LGČA vykdo ir sporto visiems varžybas bei renginius. Penkti metai vykdoma programa “Čiuožimas - mūsų laisvalaikis”. Šioje programoje vaikų skaičius siekia apie 80, o kartu su jais įsitraukia jų tėveliai bei pedagogai. Visi noriai sportuoja ir kasmet dalyvių gausėja. Džiugu tai, kad ši programa skatina aktyviai sportuoti bei padeda atrinkti gabius vaikus.

ATEITIES PERSPEKTYVOS:

Per pastaruosius metus mūsų sportininkai įrodė, jog tai perspektyvi sporto šaka ir nepasiekiamų aukštumų nėra. Iki šiol neturėdami tinkamų sąlygų, puikiai konkuruojame su kitų valstybių sportininkais, kurie turi puikiausias sąlygas, užimdami prizines vietas eilėje varžybų.

Ateityje, turint būtiniausius dalykus, tokius kaip treniruotės du kartus dienoje ant ledo 4-5 kartus per savaitę, pakankamai lėšų stovykloms užsienyje bei pilną medicininį aprūpinimą – nėra jokių kliūčių puikiausiai pasirodyti ne tik Europoje (kaip iki šiol), bet ir visame Pasaulyje.

Be to, pagrindiniame plane kaip ir buvo, taip ir bus – pamainos ruošimas. Gausybei ikimokyklinukų yra sudarytos visos sąlygos susipažinti su šia sporto šaka ir tai vykdysime kuo daugiau metų, kadangi kartos keičiasi, reikia naujų sportininkų iš kurių išauga didieji talentai. Todėl programa “Čiuožimas – mūsų laisvalaikis” privalės būti vykdoma tam, kad turėtume sveiką visuomenę bei gabius čiuožėjus.

Toliau yra pateikiamas 2010-2020 m. veiklos planas, kuriame yra surašytos visos reikalingiausios priemonės ir minimaliausios lėšos, kurios paskaičiuotos pagal praėjusius metus. Varžybų ir stovyklų skaičius bei vietovės žinoma pasikeis, kadangi dauguma jų yra vykdomos ISU. 

________________________________________________________________ 

2018-2019 m. sezono
VEIKLOS PROGRAMA

 1. VARŽYBINĖ VEIKLA
  1. Dalyvavimas suaugusiųjų varžybose (PČ, EČ)
  2. Dalyvavimas jaunimo varžybose (LJmČ, PJmČ, EJmT, EJmČ, TV)
  3. Organizuoti varžybas pagal atskiras amžiaus grupes.

    4. Sportas visiems varžybų organizavimas (Žiemos olimpinis festivalis, Grybų šventė, kt. varžybos)
    5.
“Baltijos taurės finalinis etapas - Lithuania open 2019” organizavimas

  SPORTINĖ VEIKLA

 1. 1. Mokomosios treniruočių stovyklos Lietuvoje ir užsienio valstybėse
  2. Aukšto sportinio meistriškumo grupė Elektrėnuose
  3. Programa „Čiuožimas - mūsų laisvalaikis“
  4. Inventoriaus įsigijimas ir turimo inventoriaus paskirstymas

 2. ORGANIZACINĖ VEIKLA
  1. LGČA VK posėdžiai (vieną kartą į ketvirtį)
  2. LGČA konferencija 2019
  m.
  3. Varžybų organizacinių komitetų veikla
  4. Programų rengimas ir teikimas (KKSRF ir kt.)
  5. Tarptautinis bendradarbiavimas (Dalyvavimas pasitarime, einamųjų klausimų sprendimas, trenerio paieška ir kt.)
  6. Bendradarbiavimas su KKSD, LTOK, LASV, LSFS, Lietuvos savivaldybėmis ir jų sporto įstaigomis.

 3. ŠVIETIMAS
  1. Seminarų organizavimas treneriams ir sportininkams,
  2. Programos „Čiuožimas - mūsų laisvalaikis“ dalyvių seminaras

 4. ŪKINĖ IR FINANSINĖ VEIKLA
  1. LGČA biudžeto vykdymas

 
_______________________________________________________________________________ 

2017-2018 m. sezono
VEIKLOS ATASKAITA

 1. VARŽYBINĖ VEIKLA

1. Dalyvavimas suaugusiųjų varžybose.
1.1. Pasaulio taurės varžybos (aukščiausia pasiekta vieta)
Agnė Sereikaitė
1500 m. 28 v., 1000 26 v.
Salvijus Ramanauskas:
1500 m. 38 v, 1000 m. 61 v.
1.2. Europos
čempionatas
Salvijus Ramanauskas:
1500 m. 53 v., 500 m. 31 v., 1000 m. 38 v.

2.
Dalyvavimas jaunimo varžybose ( PjmČ, EJmT, EjmČ, LjmČ, TV)
2.1. Pasaulio
jaunimo čempionatas
Salvijus Ramanauskas:
1500 m. 53 v., 500 m. 57 v., 1000 m. 64 v.
2.2. Europos jaunimo
čempionatas
Salvijus Ramanauskas:
1500 m. 13 v., 500 m. 6 v., 1000 m. 14 v.
2.4. Sportininkai dalyvavo LJmČ ir tarptautinėse varžybose, kuriose užimtos aukštos prizinės vietos.

3. Organizuotos varžybos:
3.1. Sportas visiems varžybos: Žiemos olimpinis festivalis, Grybų šventė, Žalgirio vilčių varžybos.
3.2. Varžybos pagal amžiaus grupes: Sezono atidarymo, Kalėdinės, Pasaulinės sniego dienos, Valstybės nepriklausomybės, Žalgirio taurės varžybos.

4. Suorganizuotas
“Baltijos taurės varžybos – Lietuvos atviras Lietuvos čempionatas Lithuania Open 2018”.

 1. SPORTINĖ VEIKLA
  1. Organizuotos Mokomosios treniruočių stovyklos Lietuvoje ir užsienio valstybėse (Lenkijoje).
  2. Aukšto sportinio meistriškumo grupėje Elektrėnuose buvo 9 sportininkai. Pilnumoje
  užtikrintos rytinės treniruotės.
  3. Programa „Čiuožimas - mūsų laisvalaikis“ įvykdyta pilnumoje (lapkričio-balandžio mėn.).
  4. Inventoriaus įsigijimas ir turimo inventoriaus paskirstymas. Inventorius įsigytas pagal
  KKSRF programos ir LGČA lėšomis. Inventoriumi naudojasi Vilniaus ir Elektrėnų sporto
  grupių sportininkai, Ikimokyklinių įstaigų vaikai, dalyvaujantys „Čiuožimas – mūsų
  laisvalaikis“ programoje.

 2. ORGANIZACINĖ VEIKLA
  1. LGČA VK posėdžiai buvo vykdomi vieną kartą per ketvirtį.
  2. LGČA konferencija 201
  8 m. organizuojama spalio 11 d.
  3. Varžybų organizacinių komitetų veikla
  4. Programos buvo vykdomos LGČA, KKSRF, Valstybės biudžeto, LTOK, ISU.
  5. Tarptautinis bendradarbiavimas vyko įvairiapusiškai:
  1.1. Dalyvauta Baltijos ir vidurio Europos valstybių pasitarime.
  1.2. Suorganizuotas Europos valstybi
  ų kalendorinis susitikimas.
  1.3. Dalyvauta ISU kongrese
  6. Bendradarbiavimas
  vyko su KKSD, LTOK, LASV, LSFS, Lietuvos savivaldybėmis ir jų sporto įstaigomis.

 3. ŠVIETIMAS
  1. Programos „Čiuožimas - mūsų laisvalaikis“ dalyvių seminaras orgnaizuotas skalndžiai.
  2. Seminaras treneriams vyko MTS metu Ignalinoje.

 4. ŪKINĖ IR FINANSINĖ VEIKLA
  LGČA biudžeto vykdymas:
  1. LGČA veiklos ir programų organizavimas įvykdytas pilnumoje.

    2. KKSRF (Didelio meistriškumo, Sportas Visiems, Inventoriaus) 2017 m programos užbaigtos
               ir KKSRF bei Valstybės biudžeto
2018 m. yra vykdomos iki gruodžio 31 d.

            3. ISU solidarumo programa (Salvijus Ramanauskas 2018-2017 m.) įvykdyta.

            4. ISU ir LTOK programos 2017 m įvykdytos, 2018 m. vykdomos iki š. m. pabaigos.
 
___________________________________________________________________________________ 
 

2018 M. BIUDŽETO SĄMATOS PROJEKTAS


Planuojamos gauti pajamos

1

KKSRF

15 000 eur

2

Valstybės biudžeto greitojo čiuožimo programa

52 008 eur

3

LTOK

45 000 eur

4

ISU

20 000 eur

5

KITA

1 200 eur

Iš viso:

133 208 eur

Planuojamos išlaidos

1

Sporto grupė Elektrėnuose

Varžybos

MTS

80 008 eur

2

Sportas visiems veikla

4 200 eur

3

Renginių organizavimas

Lithuania Open-Baltic Cup

European Calendar Meeting

Sportininkų apdovanojimo vakaras

VK posėdžiai ir LGČA konferencija

Seminarai

16 000 eur

4

Inventorius

6 000 eur

5

Administracinės išlaidos

Atlyginimas

Automobilio išlaikymas

Ryšių išlaidos

Reprezentacinės išlaidos

Kitos išlaidos

27 000 eur

Iš viso:

133 208 eurSvartymo data:

2018.01.22 Elektrėnai (VK posėdis) 
 
 _______________________________________________________________________
 

LIETUVOS GREITOJO ČIUOŽIMO
TRUMPUOJU TAKU

SPORTO ŠAKOS RINKTINĖS

PASIRENGIMO IR DALYVAVIMO

2022 M. PEKINO OLIMPINĖSE ŽAIDYNĖSE


PROGRAMA


Lietuvos greitojo čiuožimo asociacija

2018 m. rugsėjo 15 d.


TURINYS


BENDROSIOS NUOSTATOS 

ESAMOS SITUACIJOS ANALIZĖ 

Greitojo čiuožimo trumpuoju taku sportininkų rezultatai olimpinėse žaidynėse

(2014 m. ir 2018 m.) 

Greitojo čiuožimo trumpuoju taku sportininkų rezultatai pasaulio ir Europos

čempionatuose (2015 m. - 2018 m.) 

Stiprybės, silpnybės

Galimybės ir grėsmės 

PROGRAMOS TIKSLAI IR UŽDAVINIAI

SPORTININKŲ RENGIMAS

Sportininkų rengimo organizavimas

Sportininkų rengimo planavimas

Sportininkų rengimo finansavimas 

APIBENDRINIMAS 


BENDROSIOS NUOSTATOS

Greitasis čiuožimas trumpuoju taku yra pakankamai jauna sporto šaka, kurios sportininkai varžosi ledo ritulio aikštelės dydžio ledo arenoje (30 m x 60 m). Nuo 2018 m. olimpinių žaidynių Pjongčange ledo aikštelės šonuose neliko montuojamų bortų, o yra įrengiama lanksti apsauginių čiužinių sistema (tokia sistema jau buvo taikoma čempionatuose ir kai kuriose pasaulio taurės varžybose iki Pjongčango OŽ).

Olimpinių žaidynių programoje ši sporto šaka yra nuo 1992 m. (Albervilis, Prancūzija). Čiuožėjai varžosi trijose individualiose rungtyse ir dviejose (vyrų ir moterų estafetės ir 2018 m. TOK patvirtina mišri estafetė) komandinėse rungtyse. Kvalifikacija į olimpines žaidynes vyksta tą patį sezoną dalyvaujant keturiuose Pasaulio taurės etapuose. Čiuožėjai turi galimybę iškovoti kelialapius į visas tris individualias rungtis (1500 m, 500 m, 1000 m), arba į vieną ar dvi iš jų. Individualiose ir komandinėse rungtyse kelialapiai iškovojami pagal Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) patvirtintą sportininkų bei estafečių komandų kvotą.


Lietuvoje greitasis čiuožimas trumpuoju metu plėtojamas jau 25 metus. 2017 metais Kūno kultūros ir sporto departamentas prie LRV šią sporto šaką patvirtino kaip strateginę valstybės sporto šaką. Treniruotės bei varžybos pagrinde vykdomos Vilniuje ir Elektrėnuose. Daug greitojo čiuožimo trumpuoju taku varžybų yra vykdoma kitų Lietuvoje vykdomų renginių metu. Vienas iš jų – LTeam žiemos olimpinis festivalis. Kartą per metus, sezono pabaigoje Elektrėnuose vyksta Atviras Lietuvos čempionatas – Baltijos taurės varžybose, kur dalyvauja apie 130 sportininkų iš 4-6 valstybių (Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Kazachstano, Ukrainos, Slovakijos, Olandijos).


Lietuvos čiuožėjai yra ne kartą pakeitę Lietuvos žiemos sporto istoriją, iškovodami aukštas vietas svarbiausiose varžybose pasaulyje: Agnė Sereikaitė laimėjo sidabro medalį Pasaulio jaunimo čempionate, bronzos medalį Europos čempionate ir Pasaulio taurės varžybose bei aukštą 16-tą vieta Sočio OŽ. Tuo tarpu mūsų jaunasis čiuožėjas Salvijus Ramanauskas Vasario 16-osios atminimo proga iškovojo aukso medalį Europos jaunimo olimpiniame festivalyje.

ESAMOS SITUACIJOS ANALIZĖ

Greitojo čiuožimo trumpuoju taku sportininkų rezultatai olimpinėse žaidynėse

(2014 m. ir 2018 m.)

Mūsų sporto šakos sportininkė Agnė Sereikaitė dalyvavo tik Sočio olimpinėse žaidynėse 2014 metais. Ji kvalifikacijos metu iškovojo teisę dalyvauti visose trijose individualiose rungtyse. Rezultatai: 1500 m - 16 v., 500 m – 24 v., 1000 m – 33 v.

2018 m. Pjongčango olimpinėms žaidynėms mūsų sportininkai Agnė Sereikaitė ir Salvijus Ramanauskas kvalifikacijoje pakankamai taškų nesurinko.


Greitojo čiuožimo trumpuoju taku sportininkų rezultatai pasaulio ir Europos čempionatuose (2015 m. - 2018 m.)


2015-2018 metais mūsų sportininkai dalyvavo Pasaulio čempionatuose, Pasaulio jaunimo čempionatuose, Europos čempionatuose, Europos jaunimo čempionatuose (vad. Europos jaunimo taurės finalinės varžybos) bei daugelyje kitų tarptautinių varžybų.

Rezultatų lentelėje paryškintos yra sportininkų užimtos vietos pirmajame dvidešimtuke.


Varžybos

Agnė Sereikaitė

Salvijus Ramanauskas

1500 m

500 m

1000 m

BĮ

1500 m

500 m

1000 m

BĮ

2015

3

4

18

6

-

-

-

-

2015 PČ

23

8

7

12

-

-

-

-

2016 PJČ

-

-

-

-

42

54

52

46

2016 EJČ

13

12

13

13

2017

14

15

8

12

37

41

43

43

2017 PČ

36

31

39

38

47

51

45

51

2017 EJČ

-

-

-

-

9

3

6

7

2017 PJČ

-

-

-

-

31

-

37

52

2018

-

-

-

-

43

31

38

41

2018 PJČ

-

-

-

-

53

57

64

58

2018 EJČ

-

-

-

-

13

6

14

12


ESAMOS SITUACIJOS ANALIZ
Ė

Stiprybės

Tai intensyviai populiarėjanti sporto šaka, kuri yra strateginė valstybės sporto šaka.

 1. 2015 metais Elektrėnuose yra įkurta greitojo čiuožimo sporto grupė, kurios principas yra suderinti treniruotes ir mokymąsi mokyklose. Kasmet šią grupę papildo nauji sportininkai. Būtent sporto grupės pagalba Salvijus Ramanauskas turėjo visas sąlygas pasiruošti EJOF ir kitoms varžyboms.

 2. Elektrėnuose esanti ledo arena atitinka visus reikalavimus vykdyti greitojo čiuožimo trumpuoju taku treniruotes bei organizuoti ne tik mūsų šalies vidaus varžybas, bet ir tarptautines varžybas.

 3. Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) ir mūsų valstybės programų dėka, mūsų jaunimo rinktinė yra aprūpinta profesionaliu inventoriumi.

 4. Sportininkų rengimą užtikrina Lietuvos greitojo čiuožimo asociacija. Pagrindiniai lėšų šaltiniai yra LTOK, KKSD, ISU. ISU Salvijui Ramanauskui skyrė solidarumo stipendiją (2017-2018 m.), pasirengti svarbiausioms varžyboms.

 5. Vilniaus miesto ir Elektrėnų savivaldybėse yra sportininkų ugdymo grupės. Turime 4 greitojo čiuožimo trumpuoju taku trenerius.

 6. Platus tarptautinių ryšių panaudojimas.

 7. Lietuvos greitojo čiuožimo asociacija pakankamai aukštos kvalifikacijos valdymo organus, kurie yra įvertinti tarptautinėje arenoje. Todėl organizuojama veikla yra profesionaliai.


Silpnybės


 1. Pasyvus kitų Lietuvos miestų įjungimas bei įsijungimas į mūsų sporto šakos plėtotę.

 2. Tinkamų sporto bazių trūkumas. Kai kurie miestai yra orientuoti į komercinius tikslus, bet ne į didelio meistriškumo sportininkų rengimą. Todėl asociacijai tenka skirti daug lėšų sporto bazėms nuomoti.

 3. Vykdant didelio meistriškumo sportininkų rengimo programas nėra suderintas tinkamas bendradarbiavimas tarp atitinkamų sporto organizacijų. Yra sudėtinga užtikrinti tinkamą sportininkų rengimą, kai kurios nors kitos sporto organizacijos įterpia tarpusavyje tinkamai nesuderinamas nuostatas.

 4. Nepakankamas bendradarbiavimas su sporto medicinos ir sporto psichologijos specialistais.

 5. Daug laiko eikvojantis kitų sporto organizacijų žemas kvalifikacijos lygis sprendžiant tam tikrus klausimus.

ESAMOS SITUACIJOS ANALIZĖ

Galimybės

 1. Bendradarbiavimo su sporto organizacijomis, savivaldybėmis bei sporto bazėmis tobulinimas.

 2. Bendrų programų su kitomis organizacijomis vykdymo aukštesnis profesionalumo lygis.

 3. Sportininkų, ypač jaunimo rinktinės motyvacijos didinimas bei aktyvesnis profesionalumo skatinimas. Naujų programų sukūrimas.

 4. Trenerių bei sporto vadybininkų profesinės kvalifikacijos ir asmeninių savybių tobulinimas.

 5. Sportininkų rengimo programų bei visos sistemos tobulinimas.

 6. Sporto medicinos ir sporto psichologijos specialistų įtraukimas į jaunimo rinktinės pasirengimo programas.

 7. Užsienio valstybių turimų resursų naudojimas įsitraukiant į bendras programas.

 8. Veiklos partnerių bei rėmėjų aktyvesnis įtraukimas.

Grėsmės

 1. Nesuderinus veiksmų tarp sportininkus rengiančių organizacijų bus netikslingai organizuojamas sportininkų rengimas.

 2. Sporto bazių trūkumas ir apsunkintas reikalingos įrangos išlaikymas ir jos atnaujinimas padidins programos įgyvendinimo lėšų augimą.

 3. Riboti žmogiškieji ištekliai ir kompetencijų stoka lems sportininkų rengimo kokybės blogėjimą.

 4. Programai įgyvendinti skiriamų materialinių išteklių nedidėjimas augant kainoms arba galimas mažėjimas (ne dėl mūsų asociacijos kaltės) kelia grėsmę programos tikslo ir uždavinių įgyvendinimui.

 5. TOK sumažintas sportininkų kvorta OŽ padidins sudėtingesnę kvalifikacijos patekimo į OŽ sistemą.

 6. Kitų asmenų bei organizacijų organizuotai vykdytas ir vykdomas moralinis sporto šakos žeminimas neleidžia pilnai pasiekti planuojamus rezultatus.

PROGRAMOS TIKSLAI IR UŽDAVINIAI

Tikslas – parengti Lietuvos sportininkus, galinčius deramai atstovauti Lietuvos Respublikai
2022 m. Pekino bei vėlesnėse olimpinėse žaidynėse, ir užtikrinti jų dalyvavimą jose.

Uždaviniai:

1. Pasiekti, kad kvalifikacinėse varžybose galėtų dalyvauti mažiausiai du sportininkai.

2. Parengti Lietuvos sportininkus taip, kad 2022 m. Pekino olimpinėse žaidynėse užimtų ne žemesnę nei trisdešimtą vietą.

SPORTININKŲ RENGIMAS

Sportininkų rengimo organizavimas

 1. Dalyvavimas atrankos į Lietuvos olimpinės rinktinės ir olimpinės pamainos kriterijų sudaryme bei tikslinime.

 2. Greitojo čiuožimo sportininkų įtraukimas į Lietuvos olimpinės rinktinės sąrašus pagal patvirtintus kriterijus.

 3. Lietuvos didelio meistriškumo sportininkus ir jų pamainą olimpinėms žaidynėms rengia Lietuvos greitojo čiuožimo asociacija (LGČA), savivaldybių sporto mokymo įstaigos.

 4. Sportininkų rengimo 2022 m. Pekino olimpinėms žaidynėms priemonių organizavimą ir koordinavimą vykdo LGČA.

 5. Rengimas vykdomas pagal Programos įgyvendinimo ekspertų komisijos apsvarstytus ir LTOK bei LGČA patvirtintus organizacinius, finansinius ir metodinius sportininkų rengimo planus.

 6. Taikomas kolektyvinio sportininkų rengimo modelis, kai sportininkų rengime dalyvauja atskirų sričių specialistai (treneris, gydytojas, psichologas ir t. t.).

 7. Pagal patvirtintus metinius organizacinius, finansinius priemonių planus sportininkų dalyvavimą pagrindinėse sezono varžybose užtikrina ir finansuoja LGČA.

 8. Dalyvavimas atrankos į Lietuvos olimpinės rinktinės ir olimpinės pamainos kriterijų sudaryme bei tikslinime.

 9. Sportininkų rengimo vyksmo kontrolės ir koregavimo sistemos taikymas.

 10. Atsiskaitymo už planų (organizacinių-finansinių bei individualių rengimo) rengimas.

SPORTININKŲ RENGIMAS

Sportininkų rengimo planavimas

 1. Didelio meistriškumo sportininkų rengimas 20122 m. Pekino ir vėlesnėms olimpinėms žaidynėms vykdomas pagal keturmetį ir atskirų kiekvienų olimpinio ciklo metų sportinio rengimo planus.

 2. Keturmetis sportinio rengimo planas apima sportininkų varžybinės veiklos strategiją olimpinio ciklo metu ir kiekvienais rengimosi olimpinėms žaidynėms metais planuojamus varžybų rezultatus.

 3. Metiniai planai apima sportinio rengimo planavimą atskiriems (konkretiems) olimpinio ciklo metams. Metiniame sportinio rengimo plane numatomi aiškūs metinio ciklo pagrindiniai tikslai ir uždaviniai, konkrečios rengimo kryptys ir priemonės, varžybinės veiklos programa.

 4. Lietuvos sportininkų, rengiamų 2022 m. Pekino ir vėlesnėms olimpinėms žaidynėms, rengimo sezonas prasideda einamųjų metų gegužės 1 d., baigiasi kitų metų balandžio 31 d.


Sportininkų rengimo finansavimas

Programos įgyvendinimas kooperuotomis lėšomis finansuojamas:

 • Valstybės biudžeto lėšomis per LGČA ir savivaldybių sportininkų rengimo programas.

 • LTOK atskiromis programomis.

 • Tarptautinės čiuožimo sąjungos programomis.

APIBENDRINIMAS

Didelio meistriškumo sportininkų rengimas olimpinėms žaidynėms yra itin sudėtingas procesas, reikalaujantis maksimalių pastangų bei profesionalaus bendradarbiavimo. Užsibrėžtam tikslui ir jo uždavinių įgyvendinimui yra būtinas visų sąlygų ir priemonių užtikrinimas. Priešingu atveju numatytus tikslus įgyvendinti bus sudėtinga.

Kaip ir kiekviena kitos sporto šakos federacija, taip ir Lietuvos greitojo čiuožimo asociacija stengiasi pasiekti aukščiausius rezultatus ir padidinti sporto šakos populiarumą Lietuvoje. Aukšti sportininkų rezultatai populiarina mūsų valstybės vardą tarptautinėje arenoje.

Šia programa yra tikimasi sujungti visų sporto organizacijų vykdomas veiklas į bendrą, profesionalią bei tikslingą didelio meistriškumo sportininkų rengimo sistemą. 
 
 __________________________________________________________________________________
 
2019 M. DIDELIO MEISTRIŠKUMO SPORTO PROGRAMA
1. Pareiškėjas:
Lietuvos greitojo čiuožimo asociacija, Olimpiečių g. 17 Vilnius. Tel. 8 65 236601, 8 687 59590. El.pašas:
(pareiškėjo pavadinimas, buveinės adresas, telefonas, el. paštas)
191946196  
(juridinio asmens kodas)
2. Didelio meistriškumo sporto programos tikslai, uždaviniai, priemonės, priemonių įgyvendinimo vertinimo kriterijai, lėšų poreikis priemonių įgyvendinimui ir planuojami šių lėšų šaltiniai:
Eil. Nr. Tikslai, uždaviniai, priemonės Valstybės biudžeto lėšomis planuojamos įsigyti sporto bazės priežiūros įrangos, sporto inventoriaus, sporto įrangos ar tikslinės transporto priemonės* pavadinimas ir planuojamas šio turto naudojimo terminas Prašoma valstybės biudžeto lėšų suma (Eur) Priemonės įgyvendinimui skiriamų nuosavų ir (ar) kitų lėšų suma (Eur) Priemonės įgyvendinimui skiriamų kitų lėšų šaltiniai Priemonės įgyvendinimui reikalinga suma (4+5) (Eur) Priemonių įgyvendinimo vertinimo kriterijai
1 2 3 4 5 6 7 8
1 Tikslas: Organizuoti specializuoto sportinio ugdymo grupės greitojo čiuožimo trumpuoju taku sporto šakos sportininkų treniruočių procesą Elektrėnuose, suderinant jį su ugdymu bendrojo lavinimo mokyklose            
Uždaviniai:             
Organizuoti mokomąjį treniruočių procesą, treniruotes vykdant du kartus dienoje.            
2. Užtikrinti, kad treniruotes vykdys profesionalūs treneriai.            
3. Sudaryti sportininkams tinkamas gyvenimo bei maitinimo sąlygas.            
4. Aprūpinti sportininkus specialiąja čiuožimo apranga bei inventoriumi.            
Priemonės:            
1.1. Trenerių darbo užmokestis ir su juo susiję mokesčiai.   26000,00     26000,00 Sp.šakos plėtra ir aukšti rezultatai
1.2. Sportininkų ir trenerių gyvenimo sąlygų užtikrinimas.   8000,00     8000,00 Sp.šakos plėtra ir aukšti rezultatai
1.3. Medicinis aprūpinimas     1400,00 LTOK 1400,00 Sp.šakos plėtra ir aukšti rezultatai
1.4. Ledo arenos nuoma   2000,00       Sp.šakos plėtra ir aukšti rezultatai
1.5. Sporto inventorius ir varžybinė apranga Pačiūžos (batai ir geležtės) ir varžybinė apranga. Naudojimo terminas yra 3-6 metai. 1500,00 500,00 ISU 2000,00 Sp.šakos plėtra ir aukšti rezultatai
Viso: 37500,00 1900,00   37400,00  
2 Tikslas: Siekiant aukštų sportinių rezultatų, garsinti Lietuvos vardą pasaulyje            
Uždaviniai:             
1. Dalyvauti svarbiausiose tarptautinėse kalendorinėse  varžybose            
2. Užimti aukštas vietas svarbiausiose varžybose.            
3. Gerinant sportininkų varžybinę patirtį, stengtis padidinti tarptautinių startų skaičių įvairiose amžiaus grupėse.            
Priemonės:            
1. Europos jaunimo taurės varžybos    3600,00 1200,00 LTOK 4800,00 4-30 v.
2. Tarptautinės varžybos Baltijos taurė    5500,00 1700,00 LTOK 7200,00 3-28 v.
3. Pasaulio jaunimo čempionatas   2000,00 1500,00 ISU 3500,00 28-58 v.
4. Pasaulio taurės varžybos I   6000,00 2400,00 LTOK 8400,00 20-50 v.
5.  Kitos tarptautinės varžybos   2400,00 600,00 LTOK 3000,00 3-30 v.
Viso: 19500,00 7400,00   26900,00  
3 Tikslas: Surengti atvirą Lietuvos čempionatą "Lithuania open 2019"- tarptautines varžybas “BALTIC CUP”.            
Uždaviniai:             
1. Organizuoti oficialų nacionalinį jaunimo čempionatą, kuris būtų atviras kitų valstybių dalyviams.            
2.Organizuoti tarptautes varžybas "Baltic Cup"            
3. Skleisti informaciją apie varžybas tarptautiniame lygmenyje.            
4. Sudaryti sąlygas visiems mūsų greitojo čiuožimo trumpuoju taku sportininkams dalyvauti šiose varžybose.            
5. Siekti aukštų rezultatų varžybose taip populiarinant šią sporto šaką Lietuvoje.            
Priemonės:            
1. Informacinė sklaida (leidybos darbai)     300,00 ISU 300,00 Informacijos sklaida apie varžybas
2. Varžybų organizavimas, vykdymas bei rezultatų protokolo parengimas, video peržiūra   2000,00     2000,00 Rezultatų, vertinimas ir pateikimas
3. Orgnaizatorių, teisėjų, sportininkų ir kt. apgyvendinimas   1000,00 1000,00 ISU 2000,00 Sklandus varžybų organizavimas
4. Apdovanojimai (Medaliai ir taurės)     400,00 ISU 400,00 Sklandus varžybų organizavimas
5. Ledo arenos nuoma   2000,00     2000,00 Sklandus varžybų organizavimas
Viso: 5000,00 1700,00   6700,00  
1 Tikslas: Sudaryti sportininkams galimybes dalyvauti mūsų šalies ir tarptautinėse mokomosiose stovyklose            
Uždaviniai:             
1. Suderinti mokomųjų treniruočių vykdymą su profesionaliais kitų valstybių sportininkais bei treneriais            
2. Sistemingai vykdyti mokomąsias treniruočių stovyklas Lietuvoje.            
Priemonės:            
1.Dalyvavimas mūsų šalies ir tarptautinėse mokomosiose stovyklose   10000,00 4000,00 LTOK ir ISU   Sp.šakos plėtra ir aukšti rezultatai
Viso: 10000,00 4000,00   14000,00  
 Iš viso: 62000,00 11000,00   85000,00
*Jeigu vykdant priemonę planuojama įsigyti tikslinę transporto priemonę, turi būti nurodytas šios transporto priemonės naudojimo tikslas.
2.2. Didelio meistriškumo sporto programos santrauka.
Greitojo čiuožimo sportas yra sparčiai pasaulyje popupiarumą pasiekusi žiemos sporto šaka. Labai svarbu yra tai, kad didelis dėmesys yra skiriamas jaunimui. Tokiu būdu yra užtikrinamas sporto šakos plėtotės tęstinumas bei sportininkų pamainos papildymas. Mums labai svarbu, kad 2015 m. Elektrėnų savivaldybės tarybos sprendimu yra įsteigta specializuota sporto grupė, kurioje esantys sportininkai turi visas sąlygas treniruotis pagal pilną programą, suderinant ugdymosi procesą bendrojo lavinimo mokyklose. Nuo 2018 metų šią grupę kartu su mūsų treneriais treniruoja profesionalus treneris iš Ukrainos Aleksandr Myklukha.

Pasaulio ir Europos čempionatai, Europos jaunimo taurės varžybos vyksta kasmet, todėl yra būtinas nuolatinis ir atitinkamas pasirengimas šioms varžyboms. Mūsų sportininkai eilę metų užima prizines vietas tarptautinėje arenoje, o 2014  m. Sočio olimpinėse žaidynėse mūsų sportininkė pasiekė aukščiausią rezultatą iš visos delegacijos. 2017 m. vasario 16 d. mūsų čiuožėjas Salvijus Ramanauskas pirmą kartą Lietuvos žiemos istorijoje iškovojo aukso medalį Europos jaunimo žiemos olimpiniame festivalyje. Mūsų sportininkai yra iškovoję medalius Europos suaugusiųjų ir jaunimo čempionatuose, Pasaulio jaunimo čempionate, Pasaulio taurės varžybose bei žiemos universiadose. Tačiau, kad ir yra aukšti sportiniai rezultatai, neužtenka lėšų tinkamam pasirengimui varžyboms, trūksta mokomųjų treniruočių stovyklų, ypač tarptautinių.

Jau keturi metus iš eilės Elektrėnuose yra organizuojamas Atviras Lietuvos čempionatas ir kartu tarptautinės varžybos "Baltic CUP",
kuriose dalyvauja daugiau kaip 100 čiuožėjų iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Olandijos, Rusijos, Slovakijos, Ukrainos. Būtina visomis pastangomis
užtikrinti, kad šios varžybos vyktų ir ateinančiais metais.

Šis projektas užtikrintų aukštų sportinių rezultatų tinkama siekimą, tokiu būdu populiarinant ir greitojo čiuožimo sportą
Lietuvoje, ir garsinant mūsų valstybės vardą pasaulyje. 
Pareiškėjo vardu:
  Generalinė sekretorė   Virginija Ogulevičienė
(pareigų pavadinimas)                          A. V.                                           (parašas)                                                                                         (vardas, pavardė)
(jei pareiškėjas antspaudą privalo turėti) 
 
 
(Didelio meistriškumo sporto programos forma)
2018 M. DIDELIO MEISTRIŠKUMO SPORTO PROGRAMA
1. Pareiškėjas:
Lietuvos greitojo čiuožimo asociacija, Olimpiečių g. 17 Vilnius. Tel. 865236691. El.pašas:
(pareiškėjo pavadinimas, buveinės adresas, telefonas, el. paštas)
191946196  
(juridinio asmens kodas)
2. Didelio meistriškumo sporto programos tikslai, uždaviniai, priemonės, priemonių įgyvendinimo vertinimo kriterijai, lėšų poreikis priemonių įgyvendinimui ir planuojami šių lėšų šaltiniai:
Eil. Nr. Tikslai, uždaviniai, priemonės Valstybės biudžeto lėšomis planuojamos įsigyti sporto bazės priežiūros įrangos, sporto inventoriaus, sporto įrangos ar tikslinės transporto priemonės* pavadinimas ir planuojamas šio turto naudojimo terminas Prašoma valstybės biudžeto lėšų suma (Eur) Priemonės įgyvendinimui skiriamų nuosavų ir (ar) kitų lėšų suma (Eur) Priemonės įgyvendinimui skiriamų kitų lėšų šaltiniai Priemonės įgyvendinimui reikalinga suma (4+5) (Eur) Priemonių įgyvendinimo vertinimo kriterijai
1 2 3 4 5 6 7 8
1 Tikslas: Organizuoti specializuoto sportinio ugdymo grupės greitojo čiuožimo trumpuoju taku sporto šakos sportininkų treniruočių procesą Elektrėnuose, suderinant jį su ugdymu bendrojo lavinimo mokyklose            
Uždaviniai:             
Organizuoti mokomąjį treniruočių procesą, treniruotes vykdant du kartus dienoje.            
2. Užtikrinti, kad treniruotes vykdys profesionalūs treneriai.            
3. Sudaryti sportininkams tinkamas gyvenimo bei maitinimo sąlygas.            
4. Aprūpinti sportininkus specialiąja čiuožimo apranga bei inventoriumi.            
Priemonės:            
1.1. Trenerių darbo užmokestis ir su juo susiję mokesčiai.   24000,00     24000,00 Sp.šakos plėtra ir aukšti rezultatai
1.2. Sportininkų ir trenerių gyvenimo sąlygų užtikrinimas.   6000,00 3000,00 LTOK 9000,00 Sp.šakos plėtra ir aukšti rezultatai
1.3. Medicinis aprūpinimas     1400,00 LTOK 1400,00 Sp.šakos plėtra ir aukšti rezultatai
1.4. Sporto inventorius ir varžybinė apranga Pačiūžos (batai ir geležtės) ir varžybinė apranga. Naudojimo terminas yra 3-6 metai. 3000,00 1500,00 LTOK 4500,00 Sp.šakos plėtra ir aukšti rezultatai
Viso: 33000,00 5900,00   38900,00  
2 Tikslas: Siekiant aukštų sportinių rezultatų, garsinti Lietuvos vardą pasaulyje            
Uždaviniai:             
1. Dalyvauti svarbiausiose tarptautinėse kalendorinėse  varžybose            
2. Užimti aukštas vietas svarbiausiose varžybose.            
3. Gerinant sportininkų varžybinę patirtį, stengtis padidinti tarptautinių startų skaičių įvairiose amžiaus grupėse.            
Priemonės:            
1. Europos čempionatas   1200,00 200,00 LTOK 1400,00 24-34 v.
2. Europos jaunimo taurės varžybos III   1200,00 200,00 LTOK 1400,00 3-6 v.
3. Pasaulio jaunimo čempionatas     1500,00 ISU 1500,00 28-38 v.
4. Europos jaunimo taurės finalinės varžybos (Europos jaunimo čempionatas)   1000,00 200,00 LTOK 1200,00 1-8 v.
5. Europos jaunimo taurės varžybos I   1200,00 300,00 LTOK 1500,00 3-6 v.
6. Pasaulio taurės varžybos I   3000,00 1000,00 ISU 4000,00 24-34
7. Europos jaunimo taurės varžybos II   1200,00 300,00 LTOK 1500,00 3-6 v.
8. Pasaulio taurės varžybos II   3000,00 1000,00 ISU 4000,00 24-34
9. Pasaulio taurės varžybos III   3000,00 1200,00 ISU 4200,00 24-34
10. Pasaulio taurės varžybos IV   3000,00 1200,00 ISU 4200,00 24-34
Viso: 17800,00 7100,00   24900,00  
3 Tikslas: Surengti atvirą Lietuvos čempionatą "Lithuania open 2018"- tarptautines varžybas “BALTIC CUP”.            
Uždaviniai:             
1. Organizuoti oficialų nacionalinį jaunimo čempionatą, kuris būtų atviras kitų valstybių dalyviams.            
2.Organizuoti tarptautes varžybas "Baltic Cup"            
3. Skleisti informaciją apie varžybas tarptautiniame lygmenyje.            
4. Sudaryti sąlygas visiems mūsų greitojo čiuožimo trumpuoju taku sportininkams dalyvauti šiose varžybose.            
5. Siekti aukštų rezultatų varžybose taip populiarinant šią sporto šaką Lietuvoje.            
Priemonės:            
1. Informacinė sklaida (leidybos darbai)     200,00 ISU 200,00 Informacijos sklaida apie varžybas
2. Varžybų organizavimas, vykdymas bei rezultatų protokolo parengimas   1100,00     1100,00 Rezultatų pateikimas
3. Orgnaizatorių, teisėjų, sportininkų ir kt. apgyvendinimas     1000,00 ISU 1000,00 Sklandus varžybų organizavimas
4. Apdovanojimai (Medaliai ir taurės)     400,00 ISU 400,00 Sklandus varžybų organizavimas
5. Ledo arenos nuoma   1500,00     1500,00 Sklandus varžybų organizavimas
Viso: 2600,00 1600,00   4200,00  
1 Tikslas: Sudaryti sportininkams galimybes dalyvauti tarptautinėse mokomosiose stovyklose            
Uždaviniai:             
1. Suderinti mokomųjų treniruočių vykdymą su profesionaliais kitų valstybių sportininkais bei treneriais            
2. Ieškoti galimybių vykdyti mokomąsias treniruočių stovyklas aukštikalnėse.            
Priemonės:            
1.Dalyvavimas tarptautinėse mokomosiose stovyklose   10000,00 10000,00 LTOK ir ISU   Sp.šakos plėtra ir aukšti rezultatai
Viso: 10000,00 10000,00   20000,00  
 Iš viso: 53400,00 14600,00   88000,00
*Jeigu vykdant priemonę planuojama įsigyti tikslinę transporto priemonę, turi būti nurodytas šios transporto priemonės naudojimo tikslas.
2.2. Didelio meistriškumo sporto programos santrauka.
Greitojo čiuožimo sportas yra sparčiai pasaulyje popupiarumą pasiekusi žiemos sporto šaka. Labai svarbu yra tai, kad didelis dėmesys yra skiriamas jaunimui. Tokiu būdu yra užtikrinamas sporto šakos plėtotės tęstinumas bei sportininkų pamainos papildymas. Mums labai svarbu, kad 2015 m. Elektrėnų savivaldybės tarybos sprendimu yra įsteigta specializuota sporto grupė, kurioje esantys sportininkai turi visas sąlygas treniruotis pagal pilną programą, suderinant ugdymosi procesą bendrojo lavinimo mokyklose. Nuo 2018 metų šią grupę kartu su mūsų treneriais treniruos profesionalus treneris iš Ukrainos.

Pasaulio ir Europos čempionatai vyksta kasmet, todėl yra būtinas nuolatinis ir atitinkamas pasirengimas šioms varžyboms. Mūsų sportininkai eilę metų užima prizines vietas tarptautinėje arenoje, o 2014  m. Sočio olimpinėse žaidynėse mūsų sportininkė pasiekė aukščiausią rezultatą iš visos delegacijos. 2017 m. vasario 16 d. mūsų čiuožėjas Salvijus Ramanauskas pirmą kartą Lietuvos žiemos istorijoje iškovojo aukso medalį Europos jaunimo žiemos olimpiniame festivalyje. Mūsų sportininkai yra iškovoję medalius Europos suaugusiųjų ir jaunimo čempionatuose, Pasaulio jaunimo čempionate, Pasaulio taurės varžybose bei žiemos universiadose. Tačiau, kad ir yra aukšti sportiniai rezultatai, neužtenka lėšų tinkamam pasirengimui varžyboms, trūksta
mokomųjų treniruočių stovyklų, ypač tarptautinių.

Jau keturi metus iš eilės Elektrėnuose yra organizuojamas Atviras Lietuvos čempionatas ir kartu tarptautinės varžybos "Baltic CUP",
kuriose dalyvauja daugiau kaip 120 čioužėjų iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Olandijos, Rusijos, Slovakijos, Ukrainos. Būtina visomis pastangomis
užtikrinti, kad šios varžybos vyktų ir ateinančiais metais.

Šis projektas užtikrintų aukštų sportinių rezultatų tinkama siekimą, tokiu būdu populiarinant ir greitojo čiuožimo sportą
Lietuvoje, ir garsinant mūsų valstybės vardą pasaulyje. 
 

Lietuvos greitojo čiuožimo asociacija (C) 2008 VIsos teises saugomos.
Sukurta panaudojant Elxis - atviro koddo CMS.